HRONFRUCT Levice, a.s. - Veľkosklad zeleniny a ovocia, pestovanie jabĺk
SORTIMENT NAMI PESTOVANÝCH JABĹK
HRONFRUCT
Levice, a.s.
Podlužany
935 27

Jablká - j-idaredIdared

Vyšľachtená v USA krížením z odrôd Jonathan a Wagener. Jablko je stredne veľké až veľké a rovnomerne okrúhle. Základnou farbou je žltozelená až bieložltá prekrytá žiariacou červenou až tmavočervenou farbou. Neskorá zimná odroda, zberá sa začiatkom októbra. Konzumne dozrieva v decembri. Dá sa veľmi dobre skladovať až do apríla. Vhodná aj pre diabetikov.


Jablká - j-golden-deliciousGolden Delicious

Objavené bolo ako náhodná priesada v USA. Dnes sa pestuje po celom svete. Farba zlata Golden Delicious prechádza od zelenožltej po zlatožltú. Dužina je sladká, šťavnatá, aromatická s jemnou ovocnou kyslosťou. Dozrieva v polovici septembra. Konzumne vydrží pri dobrom skladovaní až do apríla.


Jablká - j-galaGala

Vznikla krížením odrôd Kidd’s Orange a Golden Delicious na Novom Zélande. Plody sú malé až stredne veľké. Dužina je chrumkavá, pevná, mäsitá a šťavnatá. Veľmi sladká a aromatická. Dozrieva začiatkom septembra až začiatkom októbra.


Jablká - j-jonagoldJonagold

Americká odroda vyšľachtená krížením Golden Delicious a Jonathan. Toto jablko má voľnú chrumkavú dužinu. Je šťavnaté, aromatické a má sladkastú kyselkavú chuť pre svoj vyvážený pomer medzi cukrom a kyselinou. Skladuje sa výborne až do marca.


Jablká - j-jonagoredJonagored

Odroda bola vyšľachtená v Belgicku z odrody Jonagold. Plody sú veľké až veľmi veľké. Dužina je šťavnatá, aromatická, dobrej konzistencie. Plody majú veľmi dobrú chuť a pekný vzhľad. Konzumne dozrieva v decembri.


Jablká - j-sampionŠampion

Kríženec Golden Delicious a Coxova Reneta z Čiech. Plod je strednej veľkosti, zelenožltý. Dužina je šťavnatá, krémová až žltobiela, sladkej výbornej chuti. Konzumne vydrží až do januára.

Rezistentné odrody:


Jablká - j-topazTopaz

Kríženec odrôd Rubin a Vanda. Vydal ho Inštitút experimentálnej botaniky v Prahe. Dužina je veľmi pevná. Chuťovo sladkokyslá, aromatická a šťavnatá. Zberá sa v septembri. Uskladnenie: do konca januára.


Jablká - j-angoldAngold

Pochádza z kríženia odrôd Antonovka a Golden Delicious. Plody sú žlté, veľké, dužina je veľmi krehká, šťavnatá a sladkokyslá. Dozrieva v polovici septembra, skladovateľnosť: do konca februára.


Ďalšie odrody s ktorými sa môžete u nás stretnúť sú: Júlia, Otava, Melodie, Vanda, Prima

Dopestované jablká predávame aj priamo v sade počas zberu. Zber prebieha od septembra zhruba do polovice novembra. Jablká sa po zbere uskladňujú a predávajú v klimatizovanom sklade Podlužany.

Kontakt: +421 36 639 3132